Про кафедру

Наша кафедра готує професійних археологів та музеєзнавців протягом останніх 60 років і є однією з найдавніших освітніх установ археологічного профiлю на території України.

Кафедра є складовою частиною історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка і випускає разом з факультетом бакалаврів та магістрів спеціальності «Історія та археологія» . З 2002 року на історичному факультеті нашого університету проводиться набір в магістратуру освітньої програми “Археологія” зі строком навчання 2 роки. В 2018 році історичний факультет та кафедра археології та музеєзнавства оголошують набір бакалаврів та магістрів на нову спеціальність «Музеєзнавство, пам’яткознавство».

На кафедрі проводиться науково-дослідницька робота. Функціонують щорічні експедиції по всій Україні.

Кафедра тісно співпрацює з провідними університетами та музеями України і зарубіжжя, Інститутом археології НАН України та іншими установами.

Кафедра приймає активну участь і часто виступає організатором в проведенні різноманітних наукових конференцій.

Викладацький склад кафедри головним чином складається з її випускників. На кафедрі працюють 1 професор, 4 доценти та 1 асистент.

Кафедра має великі археологічні фонди, які щорічно поповнюються матеріалами з розкопок. При кафедрі створено учбовий археологічний музей.

У 1997 році за ініціативою кафедри, було створено товариство "Археології та Антропології", мета якого сприяти розвитку наукових досліджень в області археології та антропології і популяризація історико-культурної спадщини.

univer