Співробітники кафедри

Професор
Доктор історичних наук
Завідуючий кафедри

Фахівець у галузі етногенезу та ранньї історії слов'ян. Вивчає пізньозарубинецькі пам'ятки (I - II ст.) та київську культуру (III-V ст.), як основу формування ранньослов'янських старожитностей доби раннього середньовіччя. Розробляє питання культурно-історичного та соціально-економічного розвитку слов'янського суспільства.
Автор близько 140 наукових праць.
Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки за 1991 рік.

rizhov

Рижов Сергій Миколайович

Кандидат історичних наук

Вивчає проблеми первісної археології та антропології. Технологію виробництва кам'яних знарядь праці та сировинні ресурси. Структуру, планіграфію, палеоекологію палеолітичних стоянок.

Публікаціі

shidlovsky

Шидловський Павло Сергійович

Кандидат історичних наук

Досліджує археологію палеолітичної епохи, зокрема, займається проблемами господарської адаптації в епоху фінального палеоліту.

Синиця Євгеній Валентинович

Кандидат історичних наук

Наукові інтереси: археологія раннього середньовіччя, поховальні пам'ятки ранніх слов'ян, взаємовпливи різних поховальних традицій в Східній Європі.

Кравченко Інна Анатоліївна

Викладач музеєзнавства.
Займається музейною справою та охороною пам'яток ХIX-ХХ ст.

Іванисько Світлана Іванівна

Асистент
Кандидат історичних наук

Наукові інтереси: дослідження та функціонування Софіївського собору у XX ст.

samoilenko

Самойленко Любов Григорівна

Завідувач учбово-археологічного музею та фондами кафедри

tanja