podvodВже близько двадцяти років при кафедрі функціонує центр підводної археології.

Археологам допомагають волонтери з Федерації підводного спорту та підводної діяльності України, всебічна допомога надходить від ТСОУ м. Києва, Міністерства Оборони.

Головним чином робота археологів-підводників пов’язана з історією сучасної території України часів Античності та Середньовіччя. За кілька років досліджень у Чорному морібуло знайдено кілька місць загибелі кораблів. Зараз розкопується корабель ХІІІ століття, за попередніми даними, італійське торгове судно, що перевозило амфори з вином та олією і вантаж столового полив’яного посуду. Поруч з ним загинуло візантійське судно Х століття, яке везло амфори та глечики з нафтою. У іншій частині Судакської бухти є ще один корабель Х століття з вантажем амфор на борту. Дослідження цих кораблів дозволяє реконструювати історію розвитку торгових зв’язків цього регіону.

Роботи на Чорному морі як правило прив’язані до теплого сезону і провадяться упродовж літніх місяців. Але сучасне спорядження дозволяє працювати не тільки влітку, а практично цілий рік. Це дозволило в Центрі підводної археології створити окремий напрямок - дослідження річки Дніпро та територій водосховищ. Почали цей напрямок через велику кількість бажаючих взяти участь в експедиціях. Люди мають екіпірування, проходять теоретичну підготовку, тренуються в басейнах і виїжджають на Дніпро

Підводні експедиції проведені кафедрою >>

Практичні заняття