Випускники кафедри

Фотогалерея >>

Шановні випускники!

Кафедра археології та музеєзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка звертається до своїх випускників з проханням допомогти їй у збереженні історичної пам’яті про розвиток одного з перших в Україні осередків підготовки фахівців в галузі археології та музейної справи, заснованого 1944 року.

Ми хочемо зберегти про кафедру, її викладачів та студентів усе, навіть найдрібніше, що відтворює дух часу: події, факти, думки та сподівання. Адже час незворотний і невпинно спливає, забирає з собою найпотаємніше, глибоке і суттєве, лишаючи наступним поколінням офіційне, поверхневе та загальне, губить історичність та подробиці.

Кафедра з любов’ю і пошаною ставиться до усіх своїх випускників, незалежно від того чи вдалося їм досягти успіхів на ниві науки, чи вони були змушені, за примхою долі, змінити напрямки своєї діяльності. Ми будемо раді і вдячні за відгуки тим, хто все своє життя присвятив найцікавішій, але і найважчій, серед історичних наук, тим хто досяг високих професійних здобутків, прославивши археологію, своє ім’я, ім’я свого вузу і країни. А також тим, хто просто сумлінно працював і працює у полі, фондах, музеях, архівах і, навіть, тим, хто лише бажав прилучитися до нелегкої археологічної і музейної справи. Сподіваємось, що кафедра археології та музеєзнавства (або і просто археологія та музеєзнавство) назавжди лишила слід у вашому серці і добру згадку про часи навчання та молодості.

Можливо Ви згадаєте щось прикре і не дуже приємне. Ми, в будь-якому разі, будемо Вам вдячні. Маємо надію, що Ваші спогади і пропозиції допоможуть уникнути помилок у подальшій роботі кафедри, послугують її розбудові та розвитку, стануть у нагоді майбутнім поколінням студентів та викладачів. Попри все, просимо відгукнутись та бути чесними, правдивими і відвертими, як личить справжнім історикам.

Ваші повідомлення та спогади, за згодою, будуть опубліковані, увійдуть до історичного розділу в архіві кафедри, будуть використані при створенні нової експозиції в музеї Історії університету.

 

Будь-ласка, просимо Вас відповісти на такі запитання:

 1. Прізвище (і дівоче для жінок), ім’я, по-батькові.
 2. В якому році Ви вступили на історичний факультет і рік випуску (форма навчання)?
 3. Що Ви пам’ятаєте про вступні іспити? (Яким був конкурс, які предмети Ви складали, кому і в яких корпусах, аудиторіях).
 4. Коли, як і чому Ви вирішили прийти саме на кафедру археології та музеєзнавства?
 5. Які нормативні та спеціальні курси Вам викладалися, яких викладачів Ви пам’ятаєте? В яких корпусах і аудиторіях проходили лекції?
 6. Що можете повідомити про навчання на кафедрі: Просимо згадати цікаві (не цікаві) курси, підручники за якими Ви навчались. Чи достатньо було семінарських та практичних занять для опанування обраного фаху?
 7. Де проходили практичні заняття, в яких лабораторіях?
 8. Чому присвячувались ваші  курсові та дипломна роботи (їх назви);
 9. Згадайте про археологічну (або іншу) практику: місцезнаходження, об’єкт дослідження, керівники;
 10. Археологічний гурток, наукові студентські товариства, цікаві зустрічі;
 11. Ваші однокурсники, студентське життя, побут у гуртожитку;
 12. Дозвілля, спорт, самодіяльність (капусники, концерти, вистави)
 13. Студентський фольклор, факультетські легенди та анекдоти, яскраві враження;
 14. Чи була кафедра такою, на яку Ви сподівалися. Чи все Вас задовольняло в учбовому процесі і в роботі кафедри. Щоб Ви впровадили, додали і започаткували, якби були завідувачем кафедри, деканом, ректором, міністром.
 15. Які власні речі або фото, пов’язані з викладачами чи знаменними подіями студентського життя, Ви могли б передати до музею.

Щиро Вам вдячні

З пошаною, співробітники кафедри археології та музеєзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка 

Просимо писати за адресою:

01033,
Київ,
вул. Володимирська, 60,
ауд.162.
КНУТШ, Історичний факультет, кафедра археології та музеєзнавства,
Археологічний музей.
Самойленко Любов Григорівна
Телефон: + 38 (0-44) 239-32-92, 
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

або

Залишити повідомлення >>