Володарець-Урбанович Ярослав Володимирович
Народився 19 березня 1986 р. Кандидат історичних наук, археолог-славіст.
В 2007 р. закінчив бакалаврат історичний факультет Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка. В 2009 р. закінчив факультет гуманітарних наук, магістерську програму «Археологію» Національного університету «Києво–Могилянська академія». Отримав кваліфікацію історика. В 2012 р. закінчив аспірантуру Інституту археології НАН України.
З 2012 р. працює в Інституті археології НАН України, у відділі археології ранніх слов’ян. В 2014 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеню кандидата історичних наук за спеціальністю «археологія»: «Гончарний посуд VII — першої половини ІХ ст. в лісостепу України»; науковий керівник — д. і. н. Р. В. Терпиловський.
Основні напрямки наукової діяльності: археологічні культури ранньосередньовічних слов’ян — празька, пеньківська, колочинська, райковецька, волинцевська, роменська; писемні джерела, що стосуються давніх слов’ян; взаємовідносини слов’ян та кочових племен; взаємовідносини слов’ян та Візантійської імперії; інформаційні системи в археології (бази даних, статистико– комбінаторні методи, картографування); вивчення культурно–історичного розвитку Дніпровського лісостепового Лівобережжя в V—VII ст. н. е., матеріальна культура, ювелірне виробництво. Приймав участь у спільних міжнародних проектів НАН України та Болгарської академії наук: 2019-2021 — «Східноєвропейський степ і Нижній Дунай у VII–XI століттях (Тренсфери народів, ідей, технологій)» та 2016-2018 — спільний науковий проект НАН України та Болгарської академії наук «Східноєвропейські степи та долина Дунаю в VII—XI століттях (слов’яни і болгари на периферії Візантійського світу)».
Член Спілки археологів України. З 2004 р. приймає участь у археологічних експедицій в Полтавській, Черкаській, Київській та Рівненській областях. Автор близько 120 робіт.