Влітку 2023 року студенти кафедри, майбутні археологи, прийняли пропозиції закордонних колег та мали можливість долучитись до експедиції в Польщі та Румунії.

Так студентки Кафедри археології та музеєзнавства старших курсів вже вкотре приєднались до експедиції у Центрально-Східній Польщі на пам’ятці Оронсько ІІ під керівництвом Катаржини Кернедер-Губали, асистентки Інституту археології та етнології ПАН. Пам’ятка найбільш відома наявністю найдавніших палеолітичних шахт по видобутку крем’яної сировини. 

В цьому сезоні Олександра Іванова та Анастасія Дяченко досліджували другу половину палеолітичної штольні разом з горизонтальними нішами в нижній частині штольні, хоча за цей сезон об’єкт не було дібрано до стародавньої поверхні.
Анастасія Гусак та Любов Єреденко продовжували пошарове зняття четвертини пізньомезолітичної-ранньонеолітичної майстерні, впущеної в більш ранній палеолітичний об’єкт.
Окрім безпосередньо розкопок на пам’ятці, студентки займались камеральними роботами: миттям та каталогізацією артефактів. Також під час робіт відбувалась фіксація шляхом зняття координат меж об’єктів та груп артефактів тахеометром, фотографування та замальовування стратиграфії та окремих показових артефактів. З обох об’єктів, які досліджувались українськими студентами, були взяті проби залишків органіки, що дозволило датувати «пізньомезолітичний» об’єкт середнім атлантичним часом. Читати далі >>


 

Влітку 2022 року в Стольнічень на півночі Молдови продовжились археологічні дослідження.

Це був спільний проєкт між університетом Крістіана-Альбрехта у Кілі та Національним музеєм історії Молдови у Кишиневі. В ній брали участь археологи з Німеччини, Румунії, Молдови, а також України. Студентка історичного факультету КНУ Дяченко Анастасія відвідала цю експедицію вдруге.

Детальніше >>

 


Влітку 2022 року, група студентів кафедри приєдналась до розкопок верхньопалеолітичної пам'ятки Orońsko II в межах проекту Oronsko Flint Mines Project.
Крем'яні шахти Оронсько відомі унікальним шоколадним кременем і, серед інших шахт цієї місцевості, вважаються найстарішими.
Розкопками, керувала магістерка з Варшавського університету - Катажина Кернедер-Губала (Katarzyna Kerneder-Gubała).
Окрім археологічних досліджень пам'ятки, наші студентки також мали можливість бути присутніми на фестивалі в честь 100-річчя пам'ятки Кшемьонки (неолітичні шахти). На фестивалі відбувались реконструкції різних археологічних періодів, зачитувались лекції та можна було зустріти представників відділів археології, геології тощо з багатьох університетів Польщі.


Детальніше >>


З 15 по 29 серпня 2021 року група студентів історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка брала участь у німецько-українському науковому проєкті дослідження та розкопок на місці колишнього кладовища радянських полонених у Бремені.

Детальніше >>

 


Влітку 2021 року група студентів історичного факультету КНУ імені Шевченка на запрошення Національного музею історії Молдови брала участь в інтернаціональній археологічній експедиції. Дослідження проходили в поселенні Стольнічені, на півночі Молдови.

Детальніше >>