Наукова школа
У 2023-2024 навчальному році Кафедра археології та музеєзнавства спільно з Археологічним музеєм Київського національного університету імені Тараса Шевченка створили наукову школу «Об'єкти культурної спадщини: виявлення, дослідження, збереження».
Наукові школи є невід'ємною частиною вищої освіти та наукових досліджень. Ця школа має особливе значення для вивчення, збереження та розширення знань про історичну та культурну спадщину України, адже збереження історико-культурної спадщини визнано в якості пріоритетних тематичних напрямів і науково-технічних розробок (Постанова Кабінету Міністрів України від 9 травня 2023 р. № 463).
Керівником наукової школи став видатний спеціаліст у галузі дослідження археологічної спадщини та охорони пам’яток, автор низки монографій, д.і.н., професор Ростислав Терпиловський, рівень наукового впливу якого засвідчено відповідними відзнаками та наукометричними показниками (H-index 17 за GoogleScholar). Під керівництвом Р. Терпиловського ведеться підготовка магістрів та аспірантів кафедри археології та музеєзнавства.
В науковій школі «Об'єкти культурної спадщини: виявлення, дослідження, збереження» представлені дослідники різних поколінь та різної кваліфікації – професор, два доктори історичних наук, викладачі, наукові співробітники, аспіранти, магістри.
Комплексність наукової школи засвідчується об'єднанням науково-педагогічних працівників з двох різних освітніх спеціальностей – «Історія та археологія» та «Музеєзнавство, пам'яткознавство».
Представники наукової школи «Об'єкти культурної спадщини: виявлення, дослідження, збереження» виступають експертами та ініціаторами щодо прийняття нових нормативних актів, удосконалення чинних положень через участь національних та міжнародних організаціях та експертних радах. Наукова діяльність школи здійснюється у тісній співпраці з Інститутом археології НАН України, Інститутом культурної спадщини МКІП України, Національним музеєм історії України, іншими вітчизняними та закордонними науковими інститутами та провідними університетами.
Наукова школа забезпечує обізнаність щодо нових наукових фактів і теорій, презентує власні наукові досягнення та залучає до наукової діяльності студентів, магістрантів, аспірантів через публікації в наукових журналах, у щорічнику VITA ANTIQUA, організацію наукових конференцій, семінарів та круглих столів.
Кваліфікаційна карта наукової школи